فهرست اسامی برندگان مراسم «اسکار» معرفی شدند

فیلم «Parasite» به عنوان بهترین جایزه گرفت

چند وقتی می شود که سینماگران و مخاطبان سینما از سراسر دنیا در انتظار برگزاری مراسم اسکار ۲۰۲۰ بودند . جایزه اسکار یکی از جشنواره های مطرح دنیا است که هر ساله در اوایل سال میلادی برگزار می شود و جوایزی را به اثرهای برتر اهدا می کند . آکادمی اسکار پس از اعلام اینکه اسکار ۲۰۲۰ برای دومین سال پیاپی بدون میزبان برگزار می‌شود ، چندی پیش فهرست کامل نامزدهای این مراسم را با تغییراتی منتشر کرد. طبق آخرین اخبار از سینما و تلویزیون به تازگی این مراسم با حضور سینماگران و هنرمندان و نامزدهای معرفی شده برگزار شد . همان طور که پیش از این هم قابل پیشبینی بود ، آثاری چون : انیمیشن «Toy Story 4» و فیلم Women»، «The Irishman»، «Once Upon a Time in Hollywoo» ، «۱۹۱۷» ، «Parasite» «Little نامزدهای بخش اصلی این مراسم خواهند بود که جوایز بخش های مختلف را از آن خود می کنند .

فهرست آثار انتخابی به شرح زیر است

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل فیلم

برنده: برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
نمایی از فیلم سینمایی «Once Upon a Time in Hollywood»

نمایی از فیلم سینمایی «Once Upon a Time in Hollywood»

تام هنکس برای فیلم A Beautiful Day in the Neighborhood
سر آنتونی هاپکینز برای فیلم The Two Popes
آل پاچینو برای فیلم The Irishman
جو پشی برای فیلم The Irishman
برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین انیمیشن

برنده: انیمیشن Toy Story 4

انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World

انیمیشن I Lost My Body
انیمیشن Klaus
انیمیشن Missing Link
انیمیشن Toy Story 4

بهترین انیمیشن کوتاه

برنده: انیمیشن کوتاه Hair Love

(Dcera (Daughter
Hair Love
Kitbull
Memorable
Sister

بهترین فیلم نامه اورجینال

برنده: بونگ جون-هو و جین وون هان برای فیلم Parasite

نمایی از فیلم سینمایی «Parasite»

نمایی از فیلم سینمایی «Parasite»

۱۹۱۷ به قلم سم مندس و کریستی ویلسون
Knives Out به قلم رایان جانسون
Marriage Story به قلم نوآ بامباک
Once Upon a Time in Hollywood به قلم کوئنتین تارانتینو
Parasite به قلم بونگ جون-هو و جین وون هان

بهترین فیلم نامه اقتباسی

برنده: تایکا وایتیتی برای فیلم Jojo Rabbit

The Irishman به قلم استیون زایلیان
Jojo Rabbit به قلم تایکا وایتیتی
Joker به قلم تاد فیلیپس و اسکات سیلور
Little Women به قلم گرتا گرویگ
The Two Popes به قلم آنتونی مک‌کارتن

بهترین فیلم کوتاه

برنده: فیلم کوتاه The Neighbors’ Window

Brotherhood
Nefta Football Club
The Neighbors’ Window
Saria
A Sister

بهترین طراحی صحنه

برنده: فیلم Once Upon a Time in Hollywood

۱۹۱۷
The Irishman
Jojo Rabbit
Once Upon a Time in Hollywood
Parasite

بهترین طراحی لباس

برنده: فیلم Little Women
نمایی از فیلم سینمایی «Little Women»

نمایی از فیلم سینمایی «Little Women»

فیلم Jojo Rabbit
فیلم Once Upon a Time in Hollywood
فیلم The Irishman
فیلم Joker
فیلم Little Women

بهترین مستند

برنده: مستند American Factory

American Factory
The Cave
The Edge of Democracy
For Sama
Honeyland

بهترین مستند کوتاه

برنده: مستند کوتاه (Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl

In the Absence
(Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl
Life Overtakes Me
St. Louis Superman
Walk Run Cha-Cha

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

برنده: لورا درن برای فیلم Marriage Story
نمایی از فیلم سینمایی «Marriage Story»

نمایی از فیلم سینمایی «Marriage Story»

کتی بیتز برای فیلم Richard Jewell
لورا درن برای فیلم Marriage Story
اسکارلت جوهانسون برای فیلم Jojo Rabbit
فلورنس پیو برای فیلم Little Women
مارگو رابی برای فیلم Bombshell

بهترین تدوین صدا

برنده: فیلم Ford v Ferrari

فیلم ۱۹۱۷
فیلم Ford v Ferrari
فیلم Joker
فیلم Once Upon a Time in Hollywood
فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین میکس صدا

برنده: فیلم ۱۹۱۷

فیلم ۱۹۱۷
فیلم Ad Astra
فیلم Ford v Ferrari
فیلم Joker
فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین فیلم‌برداری

برنده: راجر دیکنز برای فیلم ۱۹۱۷
نمایی از فیلم سینمایی «1917»

نمایی از فیلم سینمایی «۱۹۱۷»

راجر دیکنز برای فیلم ۱۹۱۷
رودریگو پریتو برای فیلم The Irishman
لارنس شر برای فیلم Joker
جارین بلاشکا برای فیلم The Lighthouse
رابرت ریچاردسون برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین تدوین

برنده: فیلم Ford v Ferrari

Ford v Ferrari
The Irishman
Jojo Rabbit
Joker
Parasite

بهترین جلوه‌های ویژه

برنده: فیلم ۱۹۱۷

Avengers: Endgame
۱۹۱۷
The Irishman
The Lion King
Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو

برنده: فیلم Bombshell
نمایی از فیلم سینمایی «Bombshell»

نمایی از فیلم سینمایی «Bombshell»

۱۹۱۷
Bombshell
Maleficent: Mistress of Evil
Judy
Joker

بهترین فیلم خارجی‌ زبان

برنده: فیلم انگل از کره جنوبی

فیلم Corpus Christi از لهستان
فیلم Honeyland از مقدونیه شمالی
فیلم Les Miserables از فرانسه
فیلم Pain and Glory از اسپانیا
فیلم Parasite از کره جنوبی

بهترین موسیقی متن اورجینال

برنده: فیلم Joker

۱۹۱۷
Joker
Little Women
Marriage Story
Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین آهنگ اورجینال

برنده: آهنگ I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman
نمایی از فیلم سینمایی «Rocketman»

نمایی از فیلم سینمایی «Rocketman»

I Can’t Let You Throw Yourself Away از انیمیشن Toy Story 4
I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman
I’m Standing With You از فیلم Breakthrough
Into the Unknown از انیمیشن Frozen 2
Stand Up از فیلم Harriet

بهترین کارگردان

برنده: بونگ جون هو برای فیلم Parasite

بونگ جون هو برای فیلم Parasite
سم مندس برای فیلم ۱۹۱۷
تاد فیلیپس برای فیلم Joker
مارتین اسکورسیزی برای فیلم The Irishman
کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر مرد

برنده: واکین فینیکس برای فیلم جوکر

آنتونیو باندراس برای فیلم Pain and Glory
لئوناردو دی‌کاپریو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
واکین فینیکس برای «جوکر»
آدام درایور برای فیلم Marriage Story
جاناتان پرایس برای فیلم The Two Popes

بهترین بازیگر زن

برنده: رنی زلوگر برای فیلم Judy
نمایی از فیلم سینمایی «Judy»

نمایی از فیلم سینمایی «Judy»

سینتیا اریوو برای فیلم Harriet
اسکارلت جوهانسون برای فیلم Marriage Story
سیرشا رونان برای فیلم Little Women
شارلیز ترون برای فیلم Bombshell
رنی زلوگر برای فیلم Judy

بهترین فیلم

برنده: فیلم Parasite

فیلم ۱۹۱۷
فیلم Ford v Ferrari
فیلم The Irishman
فیلم Jojo Rabbit
فیلم Joker
فیلم Little Women
فیلم Marriage Story
فیلم Once Upon a Time in Hollywood
فیلم Parasite

فهرست اسامی برندگان مراسم «اسکار» معرفی شدند