فیلم سینمایی «ROOMA» جایزه بهترین کارگردانی «OSCAR» را دریافت کرد

آثار برگزیده جشنواره اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند

اسکار یکی از جشنواره مشهور دنیا است که هر ساله سینماگران بسیاری در آن حضور پیدا می کنند . این جشنواره که در چند بخش برگزار می شود ، جوایز مختلفی را نیز به برندگان اهدا می کند . جشنواره اسکار امسال نیز مانند سال های پیش نامزدهای آثار برگزیده را معرفی کردند . سرانجام در بخش بهترین کارگردان ، همانطور که پیش از این انتظار می رفت، آلفونسو کوارون برای فیلم Roma (روما)، یورگوس لانتیموس برای فیلم The Favourite (سوگلی)، اسپایک لی برای فیلم BlacKkKlansman (بلکککلنزمن)، آدام مک‌کی برای فیلم Vice (معاون) و پاول پاولیکوفسکی برای فیلم Cold War (جنگ سرد) نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردان در مراسم اسکار ۲۰۱۹ شده بودند. طبق آخرین اخبار جایزه بهترین کارگردان، به آلفونسو کوارون اهداء شد که دومین جایزه وی و سومین جایزه فیلم Roma از مراسم اسکار ۲۰۱۹ است. کوارون پیش از این برای کارگردانی فیلم Gravity (جاذبه) موفق به دریافت ۲ جایزه اسکار نیز شده بود و تعداد آن را به عدد ۴ افزایش داده است.

بر اساس انتخاب داوران اسامی برندگان اسکار به شرح زیراست

بهترین فیلم بلند

نمایی از فیلم سینمایی «ROOMA»

نمایی از فیلم سینمایی «ROOMA»

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، کلنزمن سیاه، سوگُلی، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، معاون

برنده: کتاب سبز

بهترین کارگردانی

نامزدها: اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (سوگُلی)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون)

برنده: آلفونسو کوارون (روما)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)

برنده: رامی مالک (راپسودی بوهمی)

بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (سوگُلی)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)

برنده: اولیویا کولمن (سوگُلی)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نمایی از فیلم سینمایی GREEN BOOK

نمایی از فیلم سینمایی GREEN BOOK

نامزدها: ماهرشالا علی (کتاب سبز)، ریچارد گرانت (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟، سم الیوت (ستاره‌ای متولد شده است)، سم راکول (معاون)، آدام درایور (کلنزمن سیاه)

برنده: ماهرشالا علی (کتاب سبز)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (سوگُلی)، ریچل وایس (سوگُلی)

برنده: رجینا کینگ برای فیلم اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند

بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان)

برنده: روما (مکزیک)

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکراگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

برنده: کلنزمن سیاه

بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: اولین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، سوگُلی، معاون

برنده: کتاب سبز

بهترین مستند بلند

نامزدها: انفرادی آزاد، مراقب فاصله بودن، از پدران و پسران، آر بی جی، هیل کانتی امروز صبح امروز عصر

برنده: انفرادی آزاد

بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: شگفت‌انگیزان ۲، رالف اینترنت را خراب می‌کند، جزیره سگ‌ها، میرای، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

برنده: مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

بهترین تدوین

نامزدها: کلنزمن سیاه، راپسودی بوهمی، کتاب سبز، سوگُلی، معاون

برنده: راپسودی بوهمی

بهترین موسیقی متن

نامزدها:، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، جزیره سگ‌ها، بازگشت مری پاپینز

برنده: پلنگ سیاه

بهترین ترانه

نامزدها: پلنگ سیاه، آر بی جی، بازگشت مری پاپینز، ستاره‌ای متولد شده است، تصنیف باستر اسکراگز

برنده: ستاره‌ای متولد شده است

بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: جنگ سرد، سوگُلی، هرگز روی برنگردان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

برنده: روما

بهترین طراحی لباس

نمایی از فیلم سینمایی BLACK PANTHERR

نمایی از فیلم سینمایی BLACK PANTHERR

نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

برنده: پلنگ سیاه

بهترین مستند کوتاه

نامزدها: گوسفند سیاه، آخر بازی، قایق نجات، شبی در باغ، نقطه انتهای جمله

برنده: نقطه انتهای جمله

بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: معاون، مرز، مری کوئین اسکاتلند

برنده: معاون

بهترین طراحی تولید

نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

برنده: پلنگ سیاه

بهترین تدوین صدا

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، یک جای آرام، روما

برنده: راپسودی بوهمی

بهترین صداگذاری

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

برنده: راپسودی بوهمی

بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: انتقام جویان: جنگ ابدیت، کریستوفر رابین، نخستین انسان، بازیکن شماره یک آماده، سولو: داستانی از جنگ ستارگان

برنده: نخستین انسان

بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: بازداشت، پوست، مارگاریت، فائو، مادر

برنده: پوست

بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: رفتار حیوانی، بائو، یک قدم کوچک، نزدیک غروب، آخر هفته‌ها

برنده: بائو

فیلم سینمایی «ROOMA» جایزه بهترین کارگردانی «OSCAR» را دریافت کرد