فهرست نامزدهای بخش فیلم کوتاه جشنواره «برلین» مشخص شد

تاریخ برگزاری جشنواره «برلین» اعلام شد

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین یکی از جشنواره های معروف دنیاست که بیشتر مخاطبان سینما با آن آشنا هستند . با برگزاری این جشنواره ، هر سال به آثار برتر در بخش های مختلف جوایزی اهداء می شود . طبق آخرین اخبار از سینما و تلویزیون به تازگی برگزار کنندگان این جشنواره فهرست فیلم‌های کوتاه جشنواره برلین را اعلام کردند . بنا بر اخبار منتشر شده ۲۴ فیلم از ۱۸ کشور جهان برای کسب جایزه خرس طلای بهترین فیلم کوتاه هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین رقابت خواهند کرد. همچنین در جشنواره برلین امسال «رکا بوشی» انیمیشن‌ساز مجارستانی، «فاطما کالاکوگلو» از ترکیه و «جرمی موزس» از کشورآفریقایی لسوتو هیات داوران بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره فیلم برلین را تشکیل می‌دهند. گفتنی است که هفتادمین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۲۰ فوریه تا اول مارس (۱ تا۱۱ اسفند) برگزار می‌شود و امسال «جرمی آیرونز» بازیگر تحسین شده سینما و تئاتر انگلیس به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی اصلی انتخاب شده است.

فهرست فیلم‌های کوتاه جشنواره برلین ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

نمایی از جشنواره «برلین»

نمایی از جشنواره «برلین»

«۲۰۰۸» به کارگردانی «بلیک ویلیامز» / کانادا

«در ورودی شب» به کارگردانی «آنتون بیالاس» / فرانسه

«آلیتچ منفی» به کارگردانی «لاورنس بونوین» / سوئیس

«آتکوریماس» به کارگردانی «لاریناس باریسا» / لیتوانی

«دلیل مرگ» به کارگردانی «یوتی میستری» / آفریقای جنوبی

«کسی که باران را حمل می‌کند» به کارگردانی «ماریانا متیویر» / کانادا

«یک تظاهرات» به کارگردانی «ساشا لیتوینستوا» و «بنی واگنر» / آلمان

«کَف» به کارگردانی «عمر الهامی» / کانادا

«فیلیپینی» به کارگردانی «راقائل مانوئل» / فیلیپین

«روح مکان» به کارگردانی «آدرین ماریگو» / فرانسه

«دختر و بدن» به کارگردانی «شارلوت مارس» / استرالیا

«روز ناشناس» به کارگردانی «اکال میتال» / هند

«انسان» به کارگردانی «عمر استرنبرگ» / رژیم صهیونیستی

«چگونه ناپدید شویم» به کارگردانی «رابین کلنگل»، «لئونارد مولنر» و «میشل استامپ» / اتریش

«ایستگاه هانتسویل» به کارگردانی «کریس فیلیپونه» و «جمی ملتزر» / فرانسه

«گل آذین» به کارگردانی «نیکلاس اشمیت» / آلمان

«این کوه مناسب نبود، محمد» به کارگردانی «میلی پشر» / فرانسه

«کهکشان همزاد من» به کارگردانی «ساشا سویرسکی» / روسیه

«پلی‌بک. تمرین یک خداحافظی» به کارگردانی «آگوستین کامدی» / آرژانتین

«پس ما زندگی می‌کنیم» به کارگردانی «راند ابوفکر» / بلژیک

«Stump the Guesser» به کارگردانی «گای مادین»، «اوا جانسن» و گالن جانسن» / کانادا

«T» به کارگردانی «کیشا ویترسپون» / آمریکا

«منطقه یونیون» به کارگردانی آدام میکس» / آمریکا

«Veitstanz/Feixtanz» به کارگردانی «گابریل استوتز» / آلمان – غیررقابتی

فهرست نامزدهای بخش فیلم کوتاه جشنواره «برلین» مشخص شد