نامزدهای بخش تلویزیون بیستمین دوره از جشن «حافظ» مشخص شد

فهرست نامزدهای تلویزیونی جشن حافظ منتشر شد

خیلی از مخاطبان سینما و تلویزیون در طول سال شاهد جشنواره های بسیاری بودند . همچنین جشنواره حافظ نیز یکی از این جشنواره های پر مخاطب و معتبر کشور است که با برگزاری هر دوره جوایزی به نامزدهای انتخابی اهدا می کند . مراسم حافظ به‌ عنوان تنها جشن خصوصی سینمای ایران است ، و بدون شک یکی از مهمترین جشن‌های سینمایی کشور به شمار می آید .طبق آحرین اخبار از سینما و تلویزیون به تازگی فهرست نامزدهای بخش تلویزیون بیستمین دوره از جشن حافظ (دنیای تصویر) منتشر شده است . بر اساس این اخبار فهرست نامزدهای بخش تلویزیون بیستمین دوره جشن حافظ مشخص شده‌اند. این دوره از جشن حافظ به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد. نامزدهای این بخش از میان مجموعه‌هایی انتخاب شده‌اند که از فروردین ۹۸ تا فروردین ۹۹ از تلویزیون پخش شده یا در شبکه نمایش خانگی منتشر شده‌اند . این در حالی است که در روزهای گذشته ، اسامی نامزدهای اجرای تلویزیونی و بهترین چهره‌ این دوره از جشن حافظ معرفی شدند .

 بیستمین دوره از جشن «حافظ»

بیستمین دوره از جشن «حافظ»

اسامی نامزدهای بخش تلویزیون به شرح زیر است

بهترین سریال

پایتخت ۶
ستایش ۳
گاندو
مانکن
نهنگ آبی
هیولا

بهترین بازیگر زن کمدی

الناز حبیبی (دوپینگ)
شیلا خداداد (هیولا)
گوهر خیراندیش (هیولا)
ریما رامین‌فر (پایتخت ۶)
نسرین نصرتی (پایتخت ۶)
شبنم مقدمی (هیولا)

بهترین بازیگر مرد کمدی

فرهاد اصلانی (هیولا)
بهرام افشاری (پایتخت ۶)
محسن تنابنده (پایتخت ۶)
امیرحسین رستمی (فوق‌لیسانسه‌ها)
شکیب شجره (هیولا)
مهران مدیری (هیولا)

بهترین بازیگر زن درام

نازنین بیاتی (مانکن)
سیما تیرانداز (از یادها رفته)
لیلا حاتمی (نهنگ آبی)
مریلا زارعی (مانکن)
پانته‌آ سیروس (بانوی سردار)
نرگس محمدی (ستایش ۳)

بهترین بازیگر مرد درام

امیرحسین آرمان (مانکن)
داریوش ارجمند (ستایش ۳)
سعید راد (ترور خاموش)
مصطفی زمانی (نهنگ آبی)
ساعد سهیلی (نهنگ آبی)
محمدرضا فروتن (مانکن)

بهترین فیلمنامه تلویزیونی

پایتخت ۶ (سرپرست فیلمنامه و طراح داستان: محسن تنابنده)
ستایش ۳ (سعید مطلبی)
فوق‌لیسانسه‌ها (سروش صحت و ایمان صفایی)
مانکن (بابک کایدان)
نهنگ آبی (بهرام توکلی)
هیولا (طراح داستان: پیمان قاسمخانی، نویسنده: امیر برادران)

بهترین کارگردانی تلویزیونی

جواد افشار (گاندو)
بهرام بهرامیان (از یادها رفته)
فریدون جیرانی (نهنگ آبی)
حسین سهیلی‌زاده (مانکن)
مهران مدیری (هیولا)
سیروس مقدم (پایتخت ۶)

بهترین چهره تلویزیونی

پژمان بازغی (کودک‌شو)
محمد دلاوری (تهران ۲۰)
سروش صحت (کتاب باز)
علی ضیا (فرمول یک)
احسان علیخانی (عصر جدید)
محمدرضا علیمردانی (چهل تیکه)
مهران مدیری (دورهمی)

نامزدهای بخش تلویزیون بیستمین دوره از جشن «حافظ» مشخص شد